Darmowy przejazd z dowodem rejestracyjnym

Zamień samochód na autobus – obchodzimy Europejski Dzień Bez Samochodu. 22 września miliony osób na całym świecie przesiadają się do komunikacji publicznej.

Dzisiaj (22.09), na zakończenie Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, wszyscy właściciele samochodów będą mogli za darmo skorzystać z przejazdów naszymi autobusami. Każdy, kto będzie miał przy sobie dowód rejestracyjny z ważnym badaniem technicznym pojazdu nie będzie musiał kupować biletu na przejazd liniami MZK. Jeden dowód uprawnia do przejazdu jedną osobę. Ważne, aby być właścicielem lub współwłaścicielem samochodu, którego dokument będziemy mieli przy sobie.

Dzień bez Samochodu ma zwiększyć świadomość społeczeństwa na temat idei proekologicznych, związanych ze zrównoważonym transportem, a także wpłynąć na mniejszą produkcję spalin. Tego dnia wielu kierowców na całą dobę rezygnuje z używania samochodów. W zamian propaguje się jazdę na rowerze i korzystanie z komunikacji miejskiej. Dzień Bez Samochodu w Polsce obchodzimy od 2004 roku.