Zapraszamy na Dzień Otwarty Zajezdni MZK

Zwiedzenie bazy, a także przyjrzenie się z bliska najnowszym we flocie autobusom elektrycznym, poznanie tajników pracy dyspozytora i kierowcy, czy też obsługa holownika – to tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotowaliśmy na Dzień Otwarty Zajezdni MZK.  W sobotę (17.09) zapraszamy do naszej bazy przy ul. Luboszyckiej. Startujemy o godzinie 12:00. Wszyscy opolanie oraz miłośnicy motoryzacji i komunikacji miejskiej będą mogli usiąść w kabinie kierowcy, zobaczyć z bliska autobus elektryczny, a także zobaczyć codzienne mycie naszych pojazdów. Przygotowaliśmy też niespodziankę dla wszystkich fanów motoryzacji. Przeniesiemy się w czasie i powspominamy dawne przejazdy po Opolu.

Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych – będą dmuchańce i specjalne animacje. Będzie można sprawdzić swoje umiejętności i wiedzę w mobilnym miasteczku rowerowym opolskiej Straży Miejskiej, a strażacy ochotnicy opowiedzą o swoich działaniach, zaprezentują swój sprzęt i pokażą jak wygląda gaszenie pożaru.

Mamy też prośbę do odwiedzających. Jeżeli posiadają skasowane bilety jednorazowe – prosimy o zabranie ich ze sobą. Jeden z miłośników komunikacji miejskiej z naszego miasta chce stworzyć najdłuższy ciąg biletów. Chcemy pomóc mu w zbiórce, która ma zakończyć się w przyszłym roku. Obecnie udało się zebrać około 19 i pół 5 tysiąca biletów. Wszystkich, którzy również chcą dołożyć swoją cegiełkę, zachęcamy do zabrania biletów na nasz Dzień Otwarty.

Do zajezdni przy ul. Luboszyckiej 19, będzie można dojechać liniami specjalnymi S1 i S2 oraz publiczną linią 21.