2 sierpnia zmiana tras linii w rejonie Dworca Gł.

W związku z postępem prac przy budowie Centrum Przesiadkowego Opole Główne i otwarciem skrzyżowania ul. Reymonta z ul. 1 Maja od 2 sierpnia 2022 r. (wtorek) w rejonie tym wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu dla linii: 3, 5, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 21, 25, N1, N2, N5, N13 i N15.

Z obsługi komunikacyjnej zostaną wyłączone tymczasowe przystanki:

  • „Damrota”,
  • „Kołłątaja-1 Maja-Dworzec Główny”,
  • „Korfantego-Dworzec Główny”,
  • „Armii Krajowej-Dworzec Główny” (dla linii 21 kierunek ul. Wschodnia przeniesiony do nowej lokalizacji).

Ponadto przystanek  „1 Maja-Dworzec Główny” (w obu kierunkach) zostanie na stałe zlokalizowany przy Centrum Przesiadkowym Opole Główne, a przystanek „1 Maja-Katowicka” (kierunek ul. Rejtana) nadal pozostanie w tymczasowej lokalizacji za skrzyżowaniem ul. 1 Maja z ul. Katowicką.

Autobusy linii 3, 11 i 16 kursować będą od przystanku „Pl. Kopernika-Uniwersytet” ulicami: Ozimską – Kołłątaja – 1 Maja przez przystanek „1 Maja-Dworzec Gł.” do przystanku „1 Maja-Katowicka” – c.d. bez zmian.

Przejazd w przeciwnym kierunku odbywać się będzie od przystanku „1 Maja-Katowicka” ulicami: 1 Maja – Reymonta przez przystanek „Reymonta” do przystanku „Pl. Kopernika-Sienkiewicza” – c.d. bez zmian.

Autobusy linii N2 kursować będą od przystanku „Pl. Kopernika-Uniwersytet” ulicami: Ozimską – Kołłątaja – 1 Maja przez przystanek „1 Maja-Dworzec Gł.” do przystanku „1 Maja-Katowicka” – c.d. bez zmian.

Przejazd w przeciwnym kierunku odbywać się będzie od przystanku „1 Maja-Katowicka” ulicami: 1 Maja – Dubois  – Armii Krajowej – 1 Maja przez przystanek „1 Maja-Dworzec Gł.” –  Reymonta przez przystanek „Reymonta” do przystanku „Pl. Kopernika-Sienkiewicza” – c.d. bez zmian.

tym


Autobusy linii 5, 9 i 13 kursować będą od przystanku „Piastowska-Korfantego” ulicą 1 Maja przez przystanek „1 Maja-Dworzec Gł.” do przystanku „1 Maja-Katowicka” – c.d. bez zmian.

Przejazd w przeciwnym kierunku odbywać się będzie od przystanku „1 Maja-Katowicka” ulicą 1 Maja przez przystanek „1 Maja-Dworzec Gł.” do przystanku „Piastowska-Korfantego” – c.d. bez zmian.


Autobusy linii 8 i 12 kursować będą od przystanku „Pl. Kopernika-Uniwersytet” ulicami: Ozimską – Kołłątaja – 1 Maja przez przystanek „1 Maja-Dworzec Gł.” – wiadukt – Struga do przystanku „Walecki” – c.d. bez zmian.

Przejazd w przeciwnym kierunku odbywać się będzie od przystanku „Walecki” ulicami: Struga – wiadukt – Reymonta przez przystanek „Reymonta” do przystanku „Pl. Kopernika-Sienkiewicza” – c.d. bez zmian.

Autobusy linii 14 kursować będą od przystanku „Ozimska-Dubois” ulicami: Ozimską – Kołłątaja – 1 Maja przez przystanek „1 Maja-Dworzec Gł.” – wiadukt – Struga do przystanku „Walecki” – c.d. bez zmian.

Przejazd w przeciwnym kierunku odbywać się będzie od przystanku „Walecki” ulicami: Struga – wiadukt – Reymonta przez przystanek „Reymonta” do przystanku „Ozimska-Dubois” – c.d. bez zmian.


Autobusy linii 10 kursować będą od przystanku „Ozimska-Dubois” ulicami: Ozimską – Kołłątaja – 1 Maja przez przystanek „1 Maja-Dworzec Gł.” – Reymonta przez przystanek „Reymonta” do przystanku „Pl. Kopernika-Sienkiewicza” – c.d. bez zmian.

Przejazd w przeciwnym kierunku odbywać się będzie od przystanku „Pl. Kopernika-Uniwersytet” ulicami: Ozimską – Kołłątaja – 1 Maja przez przystanek „1 Maja-Dworzec Gł.” – Reymonta przez przystanek „Reymonta” do przystanku „Ozimska-Dubois” – c.d. bez zmian.


Autobusy linii 15 i 25 kursować będą od przystanku „Ozimska-Dubois” ulicami: Ozimską – Kołłątaja przez przystanek „Kołłątaja-Damrota-Dworzec Gł.”– 1 Maja – Korfantego – Piastowską do przystanku „Piastowska-Korfantego” – c.d. bez zmian.

Przejazd w przeciwnym kierunku odbywać się będzie od przystanku „Piastowska-Korfantego” ulicami: Piastowską – Korfantego – 1 Maja przez przystanek „1 Maja-Dworzec Gł.” – Reymonta przez przystanek „Reymonta” do przystanku „Ozimska-Dubois” – c.d. bez zmian.

Autobusy linii N1 i N15 kursować będą od przystanku „Pl. Kopernika-Uniwersytet” ulicami: Ozimską – Kołłątaja przez przystanek „Kołłątaja-Damrota-Dworzec Gł.”– 1 Maja – Korfantego – Piastowską do przystanku „Piastowska-Korfantego” – c.d. bez zmian.

Przejazd w przeciwnym kierunku odbywać się będzie od przystanku „Piastowska-Korfantego” ulicami: Piastowską – Korfantego – 1 Maja przez przystanek „1 Maja-Dworzec Gł.” – Reymonta przez przystanek „Reymonta” do przystanku „Pl. Kopernika-Sienkiewicza” – c.d. bez zmian.


Autobusy linii 21 kursować będą od przystanku „Pl. Kopernika-Uniwersytet” ulicami: Ozimską – Kołłątaja – Armii Krajowej przez przystanek „Armii Krajowej-Dworzec Gł.” do przystanku „Armii Krajowej-Katowicka” – c.d. bez zmian.

Przejazd w przeciwnym kierunku odbywać się będzie od przystanku „Armii Krajowej-Katowicka” ulicami:  Armii Krajowej – 1 Maja przez przystanek „1 Maja-Dworzec Gł.” – Reymonta przez przystanek „Reymonta” do przystanku „Pl. Kopernika-Sienkiewicza” – c.d. bez zmian.


Autobusy linii N5 i N13 kursować będą od przystanku „Pl. Kopernika-Uniwersytet” ulicami: Ozimską – Kołłątaja – 1 Maja do przystanku „1 Maja-Dworzec Gł.” – koniec kursu.

Przejazd w przeciwnym kierunku odbywać się będzie od przystanku „1 Maja-Dworzec Gł.” ulicami: Reymonta przez przystanek „Reymonta” do przystanku „Pl. Kopernika-Uniwersytet” – c.d. bez zmian.